فهرست بستن

درب شیشه ای

 

با پیشرفت ساختمان سازی ، شیشه در صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی و خارجی جایگاه خاصی پیدا کرده است، و استفاده از درب های شیشه ای با ظاهر و کاربردهای مختلف، بیشتر شده است. پیشنهاد ما به شما هم استفاده از درب شیشه می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید.

انواع درب شیشه ای

  •  اسپایدری
  •  کشویی
  •  ریلی
  • لولایی
  •  توکار
  •  اتوماتیک
  •  آکاردئونی (تاشو)

 اسپایدری

یکی از انواع پرکاربرد و رایج ،  اسپایدری است.  اسپایدری از جمله درب های جدید است که با توجه به حرکت خطی و افقی که دارد، فضای بسیار کمی را اشغال می کند. درب های شیشه ای اسپایدری غالبا به صورت تک لنگه است و در موارد معدودی به صورت دو لنگه نیز استفاده می شود. شیشه های مورد استفاده در این مدل درب غالبا به صورت 10 میل سکوریت است. البته قابلیت استفاده از شیشه دو لایه 5 میل سکوریت لمینیت شده، ساتینا و یا رنگی طرحدار است که با توجه به کاربری فضای مورد استفاده از شیشه مناسب استفاده می شود.
از موارد بسیار حائز اهمیت در درب های شیشه ای اسپایدری یراق آلات آن است. یراق آلات مورد استفاده  تماما استیل 304 ضخیم و وارداتی بوده و همچنین دارای گارانتی است. برند یراق مورد است.

کشویی

این دسته  برای کمدهای دیواری و کمدهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و غالبا داخل یک ریل استیل یا آلمینیومی، شیشه ها حرکت کرده و درب باز و بسته می شود، نکته حائز اهمیت در این دسته از درب ها نوع یراق ریلی است. یراق مورد استفاده در درب های کشویی از نوع بلوم (Blum) است. بلوم یک شرکت بین المللی اتریشی است که کیفیت یراق آلات کابینت و شیشه های این شرکت زبان‌زد خاص و عام است و از لحاظ دوام، زیبایی و تحمل وزن جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.
شیشه های درب های کشویی از نوع سکوریت با درجه تمپرد 700 با ضخامت 10میل است و از لحاظ ظاهری می توان از شیشه های رنگی لاکوبل، رنگی متلوکس، شیشه های رنگی متلاک، شیشه های شفاف، شیشه های دودی، برنز، ساتینا و حتی از شیشه های دو لایه لمینیت استفاده کرد. استفاده از دستگیره های بزرگ را هم دارا است.

ریلی

درب های شیشه ای ریلی در گذشته معمولا داخل یک فریم باز و بسته میشد. فریم ها معمولا ظاهری ساده شبیه یک یو (U) داشتند که به 2 دسته روکار و توکار تقسیم می شوند که همانطور از اسمشان پیدا است. درب های روکار یراق آلات روی دیوار و در حالت توکار یراق آلات داخل دیوار تعبیه و نصب می گردید.
البته در حال حاضر هم این سبک قابل اجرا است و هنوز طرفداران خود را دارد. اما به مرور زمان درب های شیشه ای ریلی روال سنتی که توضیح داده شد را سپری می کرده و پا به عرصه جدید با ظاهری زیباتر و استحکام بیشتر گذاشته اند.یراق آلات جدید مورد استفاده از این سبک با نام یراق رولینگ شناخته می شوند.

شما همچنین می توانید مقاله جام بالکن را هم بخوایند.
لولایی

از متداول ترین و معمول ترین نوع درب است که از دیرباز تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد و از لحاظ اسلوب باز و بست به مانند درب منزل است به صورت پروانه ای باز و بسته می شود.
درب های شیشه ای لولایی از لحاظ هزینه نسبت به سایر مدل های دیگر مقرون به صرفه و راحت تر است. معمولا در بالای ساختمان ها، ورودی پاساژها، درب های مغازه ها، پاگردهای جلوی درب واحد در داخل ساختمان و … قابل استفاده است.
درب اتوماتیک بسته به سایز دهانه و ارتفاع درب ، میزان تردد و موقعیت جغرافیایی دارای انواع مختلفی با اپراتور و قطعات ویژه‌ای هستند. بزرگترین حسن دربهای اتومات سهولت استفاده، رفت‌و‌آمد سریع، قابلیت قفل و باز شدن، امنیت بالا، دوام زیاد، زیبایی، تنوع بالا در انتخاب نوع و طرح شیشه، نصب سریع و راحت، قابلیت جابجایی و بسیاری از موارد دیگر است.